Biuro Porad Obywatelskich

Witamy na stronie Biura Porad Obywatelskich w Rudzie Śląskiej.


Informujemy, że aktualnie realizujemy projekt współfinansowany przez miasto Ruda Śląska pt. "Prowadzenie poradnictwa obywatelskiego dla mieszkańców Rudy Śląskiej znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej".

Miejsce realizacji projektu: Biuro Porad Obywatelskich ul. Markowej 22, Nowy Bytom. Biuro jest czynne w poniedziałki i w środy od 15-19, adres WWW BPO oraz email: bpo@rkp-rudasl.pl


Dodatkowe dyżury doradców Biura Porad Obywatelskich

Informujemy, że od dnia 22 października 2021 r. w Biurze Porad Obywatelskich, (ul. J. Markowej 22, Ruda Śląska, pokój nr 3, pokój nr 6, I piętro) odbywać się będą dodatkowe dyżury doradców:

Terminy dyżurów:
Wtorki: 16:00 - 20:00
Piątki: 8:00 - 16:00

Zapraszamy! Udzielane porady są bezpłatne.

Dyżury są dofinansowane przez Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej w ramach zadania "Prowadzenie poradnictwa obywatelskiego dla mieszkańców Rudy Śląskiej znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej"Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - pomagamy osobom starszym

Szanowni Państwo,

przychylając się do prośby Pana dr Dominika Rozkruta, Prezesa GUS informujemy, że nasze Biuro Porad Obywatelskich udziela pomocy osobom starszym w przeprowadzeniu obowiązkowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Osoby zainteresowane pomocą prosimy o kontakt z naszym Biurem Porad Obywatelskich

Więcej informacji znajdą Państwo na oficjalnej stronie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021...Komunikat o zawieszeniu działalności w zakresie nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa prawnego

Szanowni Państwo,
informujemy, że w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19 na terenie Polski od dnia 16 marca 2020 do odwołania zawieszona jest działalność Biura Porad Obywatelskich (ul. J. Markowej 22).

Działalność biura zostanie wznowiona niezwłocznie po opanowaniu sytuacji epidemiologicznej na terenie woj śląskiego.

Prosimy o sprawdzanie informacji na Facebooku oraz stronie naszego stowarzyszenia.
Pragniemy poinformować, że... Naszą działalność wspiera Polska Grupa GórniczaPOZOSTAŁE WIADOMOŚCI

Informacja o szkoleniach Związku Biur Porad Obywatelskich

Informujemy, że Związek Biur Porad Obywatelskich, decyzją Ministra Sprawiedliwości uznany został za podmiot uprawniony do prowadzenia szkoleń i kursów doszkalających z zakresu świadczenia poradnictwa obywatelskiego.

Więcej informacji pod linkiem: zbpo.org.pl/szkolenia/