Zrealizowane projekty - Projekt "Flowchart"

Flowchart Project
An Exchange Programme for Learning and Labour Mobility

Związek Biur Porad Obywatelskich, którego członkiem jest Biuro Porad Obywatelskich w Rudzie Śląskiej, wziął udział w europejskim projekcie Flowchart.

W ramach tego programu, 1 lipca 2010r. do BPO w Rudzie Śląskiej przyjechała przedstawicielka Citizens Advice Bureau z Birmingham (odpowiednik Biura Porad Obywatelskich), Pani Emma Cook wraz z Panem Laurent Berthel (ZBPO, Warszawa).

Wizyta miała na celu spotkanie uczestników projektów, poznanie zasad funkcjonowania Biur Porad Obywatelskich w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii, wymianę doświadczeń i określenie możliwości dalszej współpracy między BPO w Rudzie Śląskiej i CAB w Birmingham.

Na spotkaniu obecna była Pełnomocnik Prezydenta Miasta Ruda Śląska ds. Organizacji Pozarządowych, Pani Mirosława Szołkiewicz, Prezes Stowarzyszenia "Rudzkie Konto Pomocy", Pani Barbara Dworak, kierownik BPO w Rudzie Śląskiej, Pani Stefania Krawczyk, doradca Pani Małgorzata Szałek i wolontariusz BPO w Rudzie Śląskiej Pani Anna Krawczyk, a także kierownik BPO z Zabrza, Pani Irena Czop.

W związku z tym, że spotkanie miało na celu nie tylko wymianę kwestii merytorycznych, ale również pokazanie naszym gościom miejskiej przestrzeni społecznej i kulturalnej, przewidziano spacer po Nowym Bytomiu, poznanie lokalnej (śląskiej) kuchni i zwiedzanie zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu.