BPO

Pracownia edukacji społecznej
"Obyw@tel 60 plus"
przy Rudzkim Koncie Pomocy w Rudzie Śląskiej
Menu główne
:: Strona główna
:: Aktualności
:: Kurs komputerowy
:: Opinie beneficjentów
:: Porady prawne
:: Galeria zdjęć
:: Zapytania ofertowe

:: Powrót na stronę główną
    Rudzkiego Konta Pomocy

Pracownia edukacji społecznej "Obyw@tel 60 plus"

ASOS
Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych
na lata 2012-2013


Witamy na stronie projektu - Pracownia edukacji społecznej "Obyw@tel 60 plus".Projekt został już zakończony, ale jego rezultaty pozostały.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym podręcznikiem "Podstawy obsługi komputera", który został opracowany jako materiał pomocniczy do przeprowadzanych w ramach projektu kursów komputerowych. Skrypt ten umożliwi przypomnienie podstawowych zagadnień związanych z obsługą komputera, a także będzie cenną pomocą dla samouków, nie tylko naszych Seniorów.

Kliknij tutaj, aby pobrać podręcznik w formacie pdf

Udostępniamy także poradnik, który został opracowany z myślą o Beneficjentach projektu Pracownia Edukacji Społecznej "Obyw@tel 60 plus" współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

Jego tematyka obejmuje zagadnienia, które na podstawie doświadczeń wynikających z prowadzenia Biura Porad Obywatelskich oraz rozmów z uczestnikami programu, okazały się najbardziej istotne dla osób w wieku 60 i powyżej lat. Dotyczą one spadków i dziedziczenia, zadłużeń, ochrony praw konsumenta, przemocy w rodzinie, spraw mieszkaniowych i zabezpieczenia społecznego.

Stan prawny z grudnia 2012 r. W razie pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z Biurem Porad Obywatelskich w Rudzie Śląskiej.

Kliknij tutaj, aby pobrać poradnik w formacie pdfZakończenie projektu

Z żalem informujemy, iż projekt Pracownia Edukacji Społecznej "Obyw@tel 60+" dobiegł końca. W trakcie jego realizacji spotkaliśmy wiele interesujących osób, które wniosły do zadania ciekawe pomysły, swój entuzjazm i energię. Było to dla nas niezwykle cenne doświadczenie. Za to wszystko chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować - wolontariuszom, uczestnikom kursów, osobom na co dzień zaangażowanym w prace Pracowni.

W trakcie licznych spotkań poznaliśmy się bliżej, pojawiły się propozycje różnych przedsięwzięć. Zapewniamy, iż na ich realizacje Stowarzyszenie będzie starało się pozyskać środki zewnętrzne.

Niestety teraz, z przykrością musimy się pożegnać z uczestnikami projektu, twórcami niezwykłej atmosfery w Pracowni, których było tak wielu. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli ponownie razem pracować i działać przy innych, równie ciekawych projektach.

Do zobaczenia!


Pracownia Edukacji Społecznej "Obyw@tel 60 plus" to nie tylko miejsce odbywania kursu.

To przestrzeń, gdzie przy filiżance świeżo zaparzonej kawy lub herbaty można poznać nowych przyjaciół, przeczytać aktualne wydanie gazety, skorzystać z pomocy Doradców Biura Porad Obywatelskich, którzy w Pracowni będą pełnić dyżury.

Tam poczujesz się swobodnie, wymienisz poglądy na różne tematy. Lokal mieści się przy ul. Niedurnego 30 (I piętro, dom z zegarem słonecznym).

Wszystkie działania zawarte w projekcie są bezpłatne!

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. 692-328-733 (od poniedziałku do piątku) lub 32/ 724 29 09 (poniedziałek i środa 15.00-19.00 oraz piątek 09.00-13.00).


plakat Obywatel 60 plusCopyright by Rudzkie Konto Pomocy w Rudzie Śląskiej | Valid HTML 4.01 & CSS szablony