Punkt Biura Porad Obywatelskich w Świętochłowicach

Idea przedsięwzięcia narodziła się podczas rozmów Doradców z Klientami BPO w Rudzie Śląskiej, którzy zgłaszali potrzebę otwarcia Punktu poza granicami miasta. Dla niektórych z nich przyjazd do Doradcy w Rudzie Śląskiej był trudny z uwagi na m.in. dużą odległość między siedzibą Biura a ich miejscem zamieszkania, jak również na położenie Biura na IV piętrze w wysokim budynku. Nie każdy był w stanie pokonać taką drogę.

Otwarcie Punktu w Świętochłowicach zwiększyło zakres działania BPO, dało mieszkańcom miasta szansę na korzystanie z usług Biura Porad Obywatelskich, gdzie mogli zasięgnąć porady, uzyskać informację na tematy ich interesujące.

Projekt trwający od 10 marca 2009 r. z przerwami do 31 grudnia 2010 r. miał na celu zwiększenie dostępu do poradnictwa prawnego i obywatelskiego osób zamieszkujących Świętochłowice i okolice.

Doradcy BPO udzielali porad w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, w godzinach od 10.00 do 14.00. Lokal był zlokalizowany w centrum miasta, blisko przystanku komunikacji miejskiej. Pomieszczenie znajdowało się na parterze budynku, przy ul. Katowickiej 9; dostosowany był do potrzeb osób niepełnosprawnych czy starszych.