BPO

Biuro Porad Obywatelskich
przy Rudzkim Koncie Pomocy w Rudzie Śląskiej
Menu główne
:: Strona główna
:: Historia, założenia i cele
:: Poradnictwo obywatelskie
:: Zrealizowane projekty
:: Archiwum wydarzeń
:: Wolontariat w BPO
       - Zostań wolontariuszem
:: Przydatne linki
:: Terminy dyżurów,
    dane kontaktowe

:: Przejdź do strony RKP

:: Ochrona znaku BPO
Zapraszamy

Biuro Porad Obywatelskich
ul. Markowej 22, Nowy Bytom
Czynne:
w poniedziałki
i w środy od 15-19
,
bpo@rkp-rudasl.pl

BPO na Facebooku
Zrealizowane projekty - Projekt "Flowchart"

Flowchart Project
An Exchange Programme for Learning and Labour Mobility

Związek Biur Porad Obywatelskich, którego członkiem jest Biuro Porad Obywatelskich w Rudzie Śląskiej, wziął udział w europejskim projekcie Flowchart.

W ramach tego programu, 1 lipca 2010r. do BPO w Rudzie Śląskiej przyjechała przedstawicielka Citizens Advice Bureau z Birmingham (odpowiednik Biura Porad Obywatelskich), Pani Emma Cook wraz z Panem Laurent Berthel (ZBPO, Warszawa).

Wizyta miała na celu spotkanie uczestników projektów, poznanie zasad funkcjonowania Biur Porad Obywatelskich w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii, wymianę doświadczeń i określenie możliwości dalszej współpracy między BPO w Rudzie Śląskiej i CAB w Birmingham.

Na spotkaniu obecna była Pełnomocnik Prezydenta Miasta Ruda Śląska ds. Organizacji Pozarządowych, Pani Mirosława Szołkiewicz, Prezes Stowarzyszenia "Rudzkie Konto Pomocy", Pani Barbara Dworak, kierownik BPO w Rudzie Śląskiej, Pani Stefania Krawczyk, doradca Pani Małgorzata Szałek i wolontariusz BPO w Rudzie Śląskiej Pani Anna Krawczyk, a także kierownik BPO z Zabrza, Pani Irena Czop.

W związku z tym, że spotkanie miało na celu nie tylko wymianę kwestii merytorycznych, ale również pokazanie naszym gościom miejskiej przestrzeni społecznej i kulturalnej, przewidziano spacer po Nowym Bytomiu, poznanie lokalnej (śląskiej) kuchni i zwiedzanie zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu.


Copyright by Rudzkie Konto Pomocy w Rudzie Śląskiej | Valid HTML 4.01 & CSS szablony