Strona główna :: Oficjalna witryna Rudzkiego Konta Pomocy
Projekt finansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w latach 2016-2017
"Wiem więcej, więc korzystam ze swoich praw
- bezpłatna edukacja prawna i obywatelska"
Strona główna | Temat miesiąca | Nowości w prawie | Archiwum aktualności sobota, 20 lipca 2024r.

Archiwum aktualności projektu

Zaproszenie na spotkanie inaugurujące otwarcie projektu

Rudzkie Konto Pomocy zaprasza rodziców i opiekunów dzieci uczęszczających do świetlic środowiskowych na terenie miasta Ruda Śląska na spotkanie inaugurujące otwarcie projektu "Wiem więcej więc korzystam ze swoich praw - bezpłatna edukacja prawna i obywatelska" współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu FIO 2016 realizowanego wspólnie z czterema świetlicami środowiskowymi z Rudy Śląskiej.

Spotkanie odbędzie się 4 lipca 2016 r. o godzinie 9:00 w Świetlicy Środowiskowej - Plac Jana Pawła II 5, Ruda Śląska - w Nowym Bytomiu z udziałem zaproszonych gości, prelegentów i specjalistów prowadzących wykłady tematyczne. Serdecznie zapraszamy!

W dniu 4 VII odbędą się warsztaty tematyczne dotyczące wypełniania wniosków do MOPS, czytanie decyzji i pism. Zapisy u opiekunów świetlic środowiskowych lub w biurze projektu pod telefonem: 692328733. Serdecznie zapraszamy.

O godzinie 14:00 zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem MOPS w Rudzie Śląskiej na temat świadczenia z MOPS (kryteria dochodowe, świadczenia, w tym 500 + itp.),

Koordynator i personel projektuZapraszamy do Bura Porad Obywatelskich na indywidualne porady obywatelskie i prawne

Od lipca w czwartki (16-18) oraz piątki (13-15) zapraszamy rodziców, opiekunów i rodziny dzieci korzystających ze świetlic środowiskowych na terenie Rudy Śląskiej do Biura Porad obywatelskich na specjalnie dla nich uruchomione dyżury. W ramach dyżurów udzielane będą indywidualne porady prawne i obywatelskie dot. prawa cywilnego, pomocy społecznej, zadłużenia, upadłości konsumenckiej. Prowadzona będzie edukacja finansowa dla osób mających problemy z zadłużeniem. Serdecznie zapraszamy.
Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem Urzędu Pracy oraz na warsztaty dotyczące przyznawania mieszkań socjalnych

Rudzkie Konto Pomocy zaprasza rodziców dzieci korzystających ze świetlic środowiskowych na terenie Rudy Śląskiej na spotkanie oraz szkolenie połączone z warsztatami w ramach projektu "Wiem więcej więc korzystam ze swoich praw - bezpłatna edukacja prawna i obywatelska" współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu FIO 2016 realizowanego wspólnie z czterema świetlicami środowiskowymi z Rudy Śląskiej.

Spotkanie odbędzie się 27 września 2016 o godzinie 14:00 w świetlicy środowiskowej w Nowym Bytomiu z udziałem zaproszonych gości, prelegentów i specjalistów prowadzących wykłady tematyczne. Zapisy u opiekunów świetlic środowiskowych lub w biurze projektu pod telefonem: 692328733. Serdecznie zapraszamy.

Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 9:00.

Szanowni rodzice, na spotkaniu i warsztatach poruszone zostaną następujące tematy:

  • Sprawy dotyczące przyznawania mieszkań socjalnych,
  • Kwestie związane z pozyskaniem pracy (formalności, udogodnienia, procedury) - prelegentem będzie pracownik Powiatowego Urzędu Pracy.

W ramach szkolenia przewidziano indywidualne konsultacje z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy. Serdecznie zapraszamy,

Koordynator i personel projektuZapraszamy na wyjazd integracyjno-szkoleniowy oraz warsztaty i spotkanie z przedstawicielami rady Miasta Ruda Śląska

Rudzkie Konto Pomocy zaprasza rodziców dzieci korzystających ze świetlic środowiskowych na terenie Rudy Śląskiej na spotkanie oraz szkolenie połączone z warsztatami w ramach projektu "Wiem więcej więc korzystam ze swoich praw - bezpłatna edukacja prawna i obywatelska" współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu FIO 2016 realizowanego wspólnie z czterema świetlicami środowiskowymi z Rudy Śląskiej.

Spotkanie odbędzie się 8 - 9 października 2016 w formie wyjazdowej. Wyjazd 8 października o godzinie 8:00 sprzed świetlicy środowiskowej w Nowym Bytomiu. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, aktywny udział w poprzednich warsztatach oraz kryterium dochodowe (szczegółowe informacje i zapisy pod telefonem: 692328733). Serdecznie zapraszamy.

Szanowni rodzice, na spotkaniu i warsztatach poruszone zostaną następujące tematy:

  • akty prawa miejscowego i partycypacja obywateli w podejmowaniu decyzji,
  • edukacja finansowa - sporządzanie budżetu domowego, upadłość konsumencka.

W ramach wyjazdu przewidziano indywidualne konsultacje z prawnikiem oraz dodatkowe zajęcia integracyjne.Wyjazd integracyjny 8 - 9 X 2016 r.

Dziękujemy za udział w szkoleniach i zajęciachSpotkanie dla beneficjentów projektu FIO

23 maja 2017r. odbyło się kolejne spotkanie projektu "Wiem więcej, więc korzystam ze swoich praw - bezpłatna edukacja prawna i obywatelska". Spotkanie miało miejsce w świetlicy środowiskowej w dzielnicy Nowy Bytom.Zaproszenie na konferencję podsumowującą projekt

Zarząd Stowarzyszenia Rudzkie Konto Pomocy zaprasza 24 października 2017r. o godzinie 15:00 na Konferencję Podsumowującą projekt "Wiem więcej, więc korzystam ze swoich praw - bezpłatna edukacja prawna i obywatelska" współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu FIO 2016 realizowanego wspólnie z czterema świetlicami środowiskowymi z Rudy Śląskiej. Podsumowanie odbędzie się w świetlicy środowiskowej w Nowym Bytomiu.

Serdecznie zapraszamy!Wróć na stronę główną...

Świetlica Środowiskowa w Orzegowie Świetlica Środowiskowa w Czarnym Lesie Świetlica Środowiskowa w Nowym Bytomiu Świetlica Środowiskowa w Wirku
41-704 Ruda Śląska
ul. Królowej Jadwigi 8
tel. +48 32 242 11 69
Kierownik: Małgorzata Widuch
41-711 Ruda Śląska
ul. Cynkowa 22
tel. +48 32 244 41 36
Kierownik: Katarzyna Homeniuk
41-709 Ruda Śląska
pl. Jana Pawła II 5
tel. +48 32 243 66 94
Kierownik: Oliwia Twierdzińska
41-710 Ruda Śląska
ul. Ściegiennego 6
tel. +48 32 242 08 03
     fax. +48 32 242 17 79
Kierownik: Agnieszka Chwołka
Licznik odwiedzin i statystyki zapewnia stat4u Copyright by Rudzkie Konto Pomocy | Valid HTML | Szablon by Sliffka